Turniej BRD 2014

Opublikowano 30-04-2014::Admin

Tradycyjnie powiatowy etap turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym odbył się w Debowej Kłodzie 29.04.2014 r. Na starcie stanęło 6 drużyn ze szkół podstawowych oraz 5 z gimnazjów. W tym roku jednak zmieniły się częściowo zasady rywalizacji szkół podstawowych, mianowicie drużyna musiała liczyć 4 osoby (2 dziewczynki i 2 chłopców),  podczas testu teoretycznego każdy zawodnik musiał rozwiązać dodatkowych 10 zadań z zakresu ruchu na skrzyżowaniach. W tym roku również nowością na etapie powiatowym była czwarta konkurencja, czyli pierwsza pomoc przedlekarska.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kalisz Monika, Grzeszczuk Julia, Matuszewski Bartłomiej oraz Maksymiuk Paweł. Dzieci rewelacyjnie wywiązały się ze znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej jak i z testów teoretycznych,  miasteczko ruchu drogowego również przejechały dobrze. Jednak największą zmorą był jak co roku tor przeszkód. Ostatecznie "Jedynka" uplasowała się na bardzo dobrym 2 miejscu. Gratuluję i bardzo dziękuję moim podopiecznym za tak wspaniałe osiągnięcie i mam nadzieję, że w przyszłym roku Bartek i Paweł (kl. 6) spotakają się z nami na BRD 2015 zasilając szeregi drużyny Publicznego Gimnazjum z Parczewa, a Julia z Moniką oraz dwoma kolegami wywalaczą awans do turnieju wojewódzkiego.

GALERIA zaprasza!

Marcin Kułak

Mały Konkurs Recytatorski 2014

Opublikowano 25-04-2014::Admin
Dnia 23 kwietnia 2014 r. odbyły się szkolne Eliminacje XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego, ogłoszonego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W tym roku wzięła w nim rekordowa liczba sześćdziesięciu uczniów z klas I - VI.
Jury w składzie: Bożena Drabik, Danuta Szyprowska, Agnieszka Kasperczuk i Małgorzata Kopińska wtypowało do kolejnego etapu następujących uczniów:

1. Zofia Jedlińska kl. Ia
2. Maja Domańska kl. Ia
3. Ksenia Howorus kl. Ic
4. Kinga Wróblewska kl. Ic
5. Roksana Zdunek kl. Ic
6. Dorota Filipek kl. IVa
7. Justyna Filipek kl. IVa
8. Michał Suchodolski kl. Va
9. Elwira Stajniak kl. VIa
10. Aleksandra Saweczko kl. VIb
11. Anna Kozłowska kl. VIb

Do etapu powiatowego, który odbył się 8 maja 2014 r. zawalifikowały się: Zosia Jedlińska, Roksana Zdunek, Aleksandra Saweczko i Anna Kozłowska. recytacja Ani zachwyciła komisję i uczennica ta będzie reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkim Koncercie Laureatów, który odbędzie się 4 - 5 czerwca 2014 r. w Lublinie. Gratulujemy!!!

Izabela Filipek

Wesołego Alleluja!

Opublikowano 18-04-2014::Admin

OGŁOSZENIE !!!

Opublikowano 15-04-2014::Admin

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Parczewie
planuje zorganizowanie w szkole gabinetu stomatologicznego.
Zainteresowanych prosi o kontakt telefoniczny bądź osobisty.

Kolekcja aparatów fotograficznych

Opublikowano 07-04-2014::Admin

Zwracam się z ogromną prośbą do społeczności naszej szkoły o wsparcie koła fotograficznego. Apeluję do uczniów oraz rodziców, którzy być może posiadają jeszcze stare, zapomniane i  niepotrzebne aparaty fotograficzne, aby wypożyczyli lub jeśli mogą podarowali szkole takowe eksponaty. Kompletowana jest na bieżąco mini wystawa aparatów fotograficznych minonego stulecia oraz najnowszych maszyn. Do tej pory udało nam się zgromadzić takie modele aparatów jak: Zenit, Smiena, Vilia, Elikon, Fuji, Minolta, Polaroid, Olympus. Dziękujemy uczniom i rodzicom za podarowanie i wypożyczenie tych eksponatów.

Jeśli posiadasz niepotrzebnego Druha, Fieda, Zenita lub inny model aparatu fotograficznego - chętnie przyjmiemy go do naszej kolekcji szkolnej.
Może być uszkodzony.

Zapraszamy oczywiście do naszej GALERII.

Marcin Kułak