Dzień Kobiet w klasach IIa i IIIc

Opublikowano 18-03-2017::Admin

8.III.2017 r uczniowie klasy IIa i IIIc gościli w swojej sali p. Żenię Komar, która hobbistycznie zajmuje się szyciem ubranek dla lalek. Pani Żenia przyniosła do szkoły swoje kolekcjonerskie lalki, ubrane we własnoręcznie wykonane kreacje. Miniaturowe ubranka dla lalek, były perfekcyjnie wykończone. Maleńkie żakiety miały podszewki, płaszcze zapinały się na haftki lub mikroskopijne guziczki. Artystka dopasowuje do strojów, własnoręcznie robione dodatki: kapelusze z filcui maleńkie bardzo pracochłonne torebki ze sprzączkami, klamrami i haftkami. Sama robi też biżuterię. Prezentacja p. Żeni bardzo się podobała dzieciom. Dziewczynki chętnie słuchały i oglądały wszystkie lalki i ich przepiękne stroje.

M. Kopińska

Projekt "ROWEROWA JEDYNKA"

Opublikowano 16-03-2017::Admin

Rowerowa Jedynka

Projekt Rowerowa Jedynka będzie realizowany od marca do września 2017 w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Konkurs FIO 2017, Priorytet 2 Aktywne społeczeństwo, Działanie 5 Wspieranie aktywnych form integracji społecznej, Sfera pożytku publicznego 18 ) działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży, a jego wnioskodawcą był Uczniowski Klub Sportowy JEDYNKA, działający przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie. Adresatami projektu jest 150 uczniów SP1 Parczew, uczęszczających do klas 4 - 6.
Celem głównym Rowerowej Jedynki jest upowszechnienie turystyki rowerowej po Ziemi Parczewskiej z podkreśleniem rozwijania form aktywnego wypoczynku w harmonii ze środowiskiem przyrodniczym, popularyzacja wiedzy o wartościach przyrodniczych, historycznych i kulturowych Ziemi Parczewskiej, upowszechnienie korzystania z rowerów wśród dzieci.
Projekt przewiduje udział uczniów w zajęciach stacjonarnych, wycieczkach rowerowych, rodzinnym pikniku rowerowym oraz opracowaniu folderów z trasami rowerowymi.
Zajęcia stacjonarne obejmują 4 godziny zajęć dydaktycznych w tym 2 godziny zajęć przygotowawczych przed wycieczkami rowerowymi oraz 2 godziny zajęć po wycieczkach.
Celem zajęć przygotowawczych będzie:
przekazanie informacji dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego (przypomnienie podstawowych pojęć i zasad poruszania się rowerem po drogach publicznych, włączania się do ruchu, pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania, przypomnienie znaków drogowych itp.),
przegląd sprawności rowerów (przegląd hamulców, dzwonków, świateł odblaskowych, stanu technicznego opon, ciśnienia powietrza w dętkach itp.),
zapoznanie z mapą turystyczno - krajoznawczą, znakami na mapie, obliczaniem odległości, orientowaniem mapy, odczytywaniem wskazań kompasu.
Na podstawie zrealizowanych wycieczek, uczestnicy projektu opracują godne polecenia trasy rowerowe, opiszą co ciekawego można na nich spotkać oraz wszelkie informacje przydatne dla rowerzystów. Trasy zostaną naniesione na mapy i wydane w ilości 1000 egzemplarzy. Wydrukowane mapy będą rozpowszechniane na terenie Parczewa i okolic, tj. zostaną przekazane do szkół, bibliotek oraz punktu informacji turystycznej. Otrzymają je również uczestnicy projektu.
Wycieczki rowerowe w zależności od wieku uczestników odbędą się na dystansie: ok. 20 - 25 km (uczeń klasy 4), 30 - 35 km (uczeń klasy 5), 50 - 55 km (uczeń klasy 6). Ponieważ istotną kwestią tego typu wycieczek jest bezpieczeństwo uczestników, dlatego wszyscy zostaną wyposażeni w kaski rowerowe i narzutki odblaskowe. Zostanie również zakupiona polisa ubezpieczeniowa (NNW).
W miesiącu wrześniu zorganizowany zostanie piknik rowerowy Dzień Roweru. Piknik będzie imprezą otwartą zarówno dzieci jak i dorosłych (rodziców, opiekunów) w czasie której odbędą się gry i zabawy rowerowe (nagrody dla najlepszych), znakowanie rowerów przez policjantów, wspólne grillowanie.
Opiekę nad uczestnikami projektu, sprawować będą na zasadach wolontariatu nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1: p. Michał Kwiatek, p. Marcin Filipowicz, p. Krzysztof Niścioruk, p. Beata Cyranka, p. Dorota Matuszewska, p. Marcin Kułak, p. Małgorzata Samczuk, p. Paweł Grelik, p. Anna Lipska, p. Jarosław Pastor, p. Beata Bartnicka - Prokopiuk, p. Agnieszka Ślaska, p. Zofia Kaczmarek, p. Bożena Białacka. Koordynatorem będzie p. Jacek Piętowski, obsługą finansową zajmie się p. Katarzyna Maliszewska.
Nabór uczestników projektu Rowerowa Jedynka zostanie przeprowadzony w dniach 20.03.2017 - 24.03.2017. Deklaracje uczestnika należy składać w sekretariacie szkoły. Regulamin rekrutacji znajduje się na stronie internetowej szkoły i u koordynatora projektu.

„Apetyt na teatr…”

Opublikowano 13-03-2017::Admin

Dzień Kobiet w klasie IV C

Opublikowano 12-03-2017::Admin

8.03.2017r. w naszej szkole stał się okazją do doskonalenia zdolności zawodowych i umiejętności praktycznych dla uczniów klasy technikum fryzjerskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Parczewie. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej przybyli pod opieką pań Agnieszki Kowalskiej i Małgorzaty Wróblewskiej. Umili oni czas modnymi fryzurami dla dziewcząt i chłopców z kl. IV C. Piękne warkocze, plecionki, loki, irokezy i kolorowe włosy sprawiały zachwyt. Zabawa była wyśmienita. Uczniowie poczuli się naprawdę wyjątkowo. Imprezie towarzyszyło wiele radości i śmiechu.

Z. Kaczmarek

Konkurs Extra Stołówki

Opublikowano 09-03-2017::Joanna Haczuk, Anna Markowska

Zachęcamy do głosowania na naszą stołówkę szkolną w konkursie Extra Stołówki na stronie www.http://www.extrastolowki.pl/#glosuj Dzięki Waszym głosom nasza "jedynkowa" stołówka ma szansę otrzymania remotu gratis! Do głosowania potrzebny jest (aktywny) adres e-mail. Można głosować z wielu kont e-mail. Aby głos został zliczony trzeba potwierdzić go "klikając" na link weryfikacyjny przesłany na podany wcześniej adres e-mail.