Przedstawienie pt. "Brzydkie kaczątko"

Opublikowano 26-03-2017::Agnieszka Turek

16 marca 2017 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z uczniami i rodzicami uczniów zaczynających od września naukę w klasie pierwszej i w oddziale zerowym. Jednym z elementów "Drzwi otwartych" było przedstawienie w języku angielskim. Tym razem obejrzeliśmy występ oparty na baśni pt. „Brzydkie kaczątko”, który przygotowali uczniowie klasy III A, pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego – pani Agnieszka Turek. Od samego początku spektakl przykuwał uwagę dzieci. Entuzjazm wzbudzała zarówno scenografia jak i kostiumy. Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie widzom. Brzydkie kaczątko należy do bajek, których nie sposób nie lubić. Spektakl spodobał się zarówno maluchom, jak i rodzicom. Dlatego został powtórzony następnego dnia dla uczniów I-III naszej szkoły.

Dzień Świętego Patryka

Opublikowano 26-03-2017::Agnieszka Turek

W dniu 17 marca 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. W tym dniu w ubraniach uczniów i nauczycieli dominował kolor zielony. Przed obchodami tego dnia w naszej szkole, na lekcjach języka angielskiego odbyły się pogadanki na temat obchodów tego święta w Irlandii i na świecie oraz o historii Świętego Patryka, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Celem tego „zielonego dnia” było zapoznanie uczniów z historią i kulturą anglojęzycznych krajów Unii Europejskiej (Irlandia i Wielka Brytania) oraz wprowadzenie wesołych elementów do szkoły przed nadchodzącym, pierwszym dniem wiosny.

Obchody dnia Świętego Patryka były przeprowadzone po raz kolejny i można je uznać za bardzo udane. Było wesoło i zielono. Większość uczniów przebrała się na zielono (dotyczy to również klas 1-3, z których część dzieci było od stóp do głów zielone). Z okazji "zielonego święta" w szkole zorganizowany został konkurs na wykonanie zielonego kapelusza skrzata Leprechauna, oraz na prezentację multimedialną o Irlandii.

Native speaker w naszej szkole

Opublikowano 26-03-2017::Agnieszka Turek

Dnia 10 marca 2017 roku społeczność naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez native speakera Pana Bartka Wawrzyszaka. Inicjatywa zorganizowania takiego dnia wynikła z chęci kontaktu uczniów z żywym językiem angielskim oraz kulturą krajów anglojęzycznych, a także chęci prezentacji w gronie innych odbiorców nabytych dotychczas przez uczniów umiejętności językowych.

Uczniowie byli zachwyceni tą nietypową lekcją języka angielskiego, a nasz gość  mile zaskoczony brakiem bariery komunikacyjnej z uczniami. Obecność uczniów na zajęciach zachęciła uczniów do dalszej nauki i zwiększyła w nich pewność swoich umiejętności, a tym samym poczucie własnej wartości.

Mamy nadzieję, że spotkania z native speakerem będą odbywać się cyklicznie i w przyszłości staną się nieodłącznym elementem kształcenia naszych uczniów. Z całą pewnością takie zajęcia dodatkowo przyczynią się do jeszcze bardziej efektywnego i atrakcyjniejszego przyswajania wiedzy przez uczniów naszej szkoły oraz ulepszania praktycznego zastosowania zdolności językowych, w tym poprawy wymowy i akcentu.

Konkurs plastyczny na ekslibris biblioteki szkolnej

Opublikowano 26-03-2017::Admin

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na ekslibris biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie. Szczegółowy regulamin dostępny w menu Rok Patrona.

Program obchodów Roku Patrona Szkoły

Opublikowano 25-03-2017::Admin