Szkolny Dzień Sportu

Opublikowano 04-06-2014::Admin

30 maja 2014 r. odbył się coroczny Szkolny Dzień Sportu. Gówną atrakcją tego dnia był finał Klasowych Mistrzostw w Mini Piłce Nożnej, organizowanych przez p. Marka Kowalskiego. Pierwsze miejsce zajęła klasa 6A, drugie klasa 6B i trzecie - 6C. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

Dla młodszych klas przewidziane były zabawy sportowo - rekreacyjne na sali gimnastycznej, prowadzone przez p. Annę Sobianek, a na zewnątrz nadmuchiwana zjeżdżalnia oraz trampolina.

... i tradycyjnie dla wszystkich uczniów - lody!!!  smile.gif

OGŁOSZENIE !!!

Opublikowano 08-05-2014::Admin

Uczniowie zainteresowani wyrobieniem lub podbiciem legitymacji szkolnej proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu. Szkoła wydawać będzie w/w dokumenty do dnia 27 czerwca 2014 r. W okresie wakacyjnym (czas urlopów) legitymacje szkolne nie będą wyrabiane.

XIV Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Opublikowano 07-05-2014::Admin
30 kwietnia 2014 r. w Gminnym Osrodku Kultury w Milanowie odbył się XIV Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Celem imprezy była promocja polskiej piosenki, popularyzacja śpiewania, wymiana pomysłów i doświadczeń wykonawców i nauczycieli. Każdy piosenkarz przygotował dwa utwory, w tym jeden DISCO POLO. Naszą szkołę reprezentowały 4 wokalistki i jeden zespół - Czadowe Trio.
W kategorii wokaliści zajęliśmy:

I miejsce - Julia Dokudowiec kl. VIc (op. Małgorzata Kopińska, Izabela Filipek)
II miejsce - Marcelina Makówka kl. IIIa (op. Ewa Kaczmarska)
wyróżnienie - Aleksandra Jeśkiewicz i Patrycja Świć kl. VIc (op. Małgorzata Kopińska, Izabela Filipek).

W kategorii zespół:

II miejsce - Czadowe Trio (op. Ewa Kaczmarska)

Małgorzata Kopińska

Turniej BRD 2014

Opublikowano 30-04-2014::Admin

Tradycyjnie powiatowy etap turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym odbył się w Debowej Kłodzie 29.04.2014 r. Na starcie stanęło 6 drużyn ze szkół podstawowych oraz 5 z gimnazjów. W tym roku jednak zmieniły się częściowo zasady rywalizacji szkół podstawowych, mianowicie drużyna musiała liczyć 4 osoby (2 dziewczynki i 2 chłopców),  podczas testu teoretycznego każdy zawodnik musiał rozwiązać dodatkowych 10 zadań z zakresu ruchu na skrzyżowaniach. W tym roku również nowością na etapie powiatowym była czwarta konkurencja, czyli pierwsza pomoc przedlekarska.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kalisz Monika, Grzeszczuk Julia, Matuszewski Bartłomiej oraz Maksymiuk Paweł. Dzieci rewelacyjnie wywiązały się ze znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej jak i z testów teoretycznych,  miasteczko ruchu drogowego również przejechały dobrze. Jednak największą zmorą był jak co roku tor przeszkód. Ostatecznie "Jedynka" uplasowała się na bardzo dobrym 2 miejscu. Gratuluję i bardzo dziękuję moim podopiecznym za tak wspaniałe osiągnięcie i mam nadzieję, że w przyszłym roku Bartek i Paweł (kl. 6) spotakają się z nami na BRD 2015 zasilając szeregi drużyny Publicznego Gimnazjum z Parczewa, a Julia z Moniką oraz dwoma kolegami wywalaczą awans do turnieju wojewódzkiego.

GALERIA zaprasza!

Marcin Kułak

Mały Konkurs Recytatorski 2014

Opublikowano 25-04-2014::Admin
Dnia 23 kwietnia 2014 r. odbyły się szkolne Eliminacje XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego, ogłoszonego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W tym roku wzięła w nim rekordowa liczba sześćdziesięciu uczniów z klas I - VI.
Jury w składzie: Bożena Drabik, Danuta Szyprowska, Agnieszka Kasperczuk i Małgorzata Kopińska wtypowało do kolejnego etapu następujących uczniów:

1. Zofia Jedlińska kl. Ia
2. Maja Domańska kl. Ia
3. Ksenia Howorus kl. Ic
4. Kinga Wróblewska kl. Ic
5. Roksana Zdunek kl. Ic
6. Dorota Filipek kl. IVa
7. Justyna Filipek kl. IVa
8. Michał Suchodolski kl. Va
9. Elwira Stajniak kl. VIa
10. Aleksandra Saweczko kl. VIb
11. Anna Kozłowska kl. VIb

Do etapu powiatowego, który odbył się 8 maja 2014 r. zawalifikowały się: Zosia Jedlińska, Roksana Zdunek, Aleksandra Saweczko i Anna Kozłowska. recytacja Ani zachwyciła komisję i uczennica ta będzie reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkim Koncercie Laureatów, który odbędzie się 4 - 5 czerwca 2014 r. w Lublinie. Gratulujemy!!!

Izabela Filipek