OGÓLNOPOLSKA AKCJA "UCZNIOWIE ZWIERZAKOM, SZKOŁY ZWIERZAKOM"

Opublikowano 11-05-2017::Admin

W lutym i marcu w ramach projektu "KOPYCIAKI" odbyła się w naszej szkole kwesta - zbiórka pieniędzy dla starych i schorowanych koni będących pod opieką Fundacji Centaurus, a przebywających w azylu dla koni pod Legnicą.
Akcja „Kopyciaki” to budowanie sieci szkół i placówek oświatowych zaangażowanych w codzienne niesienie pomocy zwierzętom niechcianym, bezdomnym, szukającym ludzkiej miłości.
Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest międzynarodową organizacją, która koncentruje swoje działania i projekty wkoło dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach.
Podczas akcji nasi uczniowie wykazali się dobrym sercem i zaangażowaniem. Celem udziału w projekcie, do którego przystąpiła nasza szkoła było uwrażliwienie dzieci na problemy i potrzeby zwierząt. Zebrane fundusze zostały przekazane na konto fundacji Centaurus. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczącym w naszej akcji za wsparcie i dobroduszność.

Organizatorzy:
świetlica szkolna
Szkolne Koło LOP

Legitymacje szkolne

Opublikowano 05-05-2017::Admin

Uczniowie zainteresowani wyrobieniem lub podbiciem legitymacji szkolnej

proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu.

Szkoła wydawać będzie w/w dokumenty

do dnia 30 czerwca 2017 r.

W okresie wakacyjnym (czas urlopów)

legitymacje szkolne nie będą wyrabiane.

Harmonogram zajęć projektu Rowerowa Jedynka

Opublikowano 05-05-2017::Admin

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć z zakresu obsługi roweru, podstaw Kodeksu Ruchu Drogowego i pierwszej pomocy przedlekarskiej, korzystania z mapy i kompasu.

Plik w formacie PDF do wglądu i pobrania z menu Rowerowa Jedynka -> Pliki do pobrania (u góry)

Spotkanie z harcerzami

Opublikowano 04-05-2017::Monika Chomicz

W sobotę, 22 kwietnia w naszej szkole gościli harcerze z II Szczepu Harcerskiego Genus w Białej Podlaskiej, podopieczni druhny Marty Pomorskiej.
Harcerze przeprowadzili zbiórki w dwóch grupach wiekowych: dla zuchów (dzieci młodsze z klas 0 – 3) i dla harcerzy (dzieci starsze – kl. IV – VI)
          Uczniowie, którzy przyszli na spotkanie poznali historię patrona harcerzy – św. Jerzego, pląsy i zabawy ruchowe dostosowane do wieku uczestników, piosenki.
          Prowadzący starali się tak zorganizować czas, aby nikt się nie nudził i aktywnie uczestniczył w zajęciach. Dlatego też zajęcia spokojne przeplatały się z zajęciami ruchowymi. Uczestnicy mieli okazję przekonać się że harcerstwo to wspaniała zabawa.
Na koniec obie grupy wiekowe spotkały się w jednej sali żeby wspólnie śpiewać piosenki harcerskie przy akompaniamencie gitary.
          Czy warto było poświęcić sobotnie przedpołudnie? O to zapytać należy tych, którzy uczestniczyli w zbiórce. Po wakacjach zaś zaczynamy regularne spotkania zuchów i harcerzy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Rekrutacja - Rowerowa Jedynka

Opublikowano 02-05-2017::Admin

W wyniku posiedzenia, powołanej przez dyrektora szkoły p. Jarosława Pastora, Komisji Kwalifikacyjnej w składzie: p. Jacek Jerzy Piętowski, p. Krzysztof Niścioruk, p. Paweł Grelik, do udziału w dofinansowanym ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich projektu Rowerowa Jedynka, zakwalifikowano uczniów:

4A - 4B - 4C - 5A - 5B - 5C - 6A - 6B - 6C