Korepetycje w szkole

Opublikowano 07-11-2017::Dorota Sielska

I etap eliminacji konkursów przedmiotowych

Opublikowano 26-10-2017::Admin

W dniach 19 – 26 października na terenie szkoły odbyły się eliminacje I etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wzięło w nich udział 104 uczniów klas 5, 6 i 7. Do kolejnego etapu, zakwalifikowali się:

konkurs historyczny:

Zuzanna Dejneka, klasa 6C – nauczyciel uczący: p. Beata Cyranka

konkurs polonistyczny:
Natalia Staszczuk, klasa 6B – nauczyciel uczący, p. Beata Bartnicka – Prokopiuk
Roksana Jastrzębska, klasa 7A – nauczyciel uczący: p. Beata Bartnicka – Prokopiuk
Paweł Prokopiuk, klasa 7B – nauczyciel uczący: p. Ewa Howorus
Katarzyna Żelazko, klasa 6A – nauczyciel uczący: p. Ewa Howorus
Kamila Dębowczyk, klasa 7B – nauczyciel uczący: p. Ewa Howorus
Karolina Komar, klasa 6C – nauczyciel uczący: p. Beata Cyranka
Natalia Szwaj, klasa 7A – nauczyciel uczący: p. Beata Bartnicka – Prokopiuk

Gratulujemy awansu i życzymy zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.

Wystawa skarbonek

Opublikowano 22-10-2017::Agnieszka Ślaska

angelangelangel

Październik jest miesiącem oszczędzania, w związku z tym Samorząd Szkolny organizuje wystawę skarbonek. Zainteresowane osoby prosimy o przynoszenie do końca października ciekawych, oryginalnych i nietypowych skarbonek.

Wyniki konkursu na Szablę T. Kościuszki

Opublikowano 22-10-2017::Agnieszka Ślaska

Samorząd Szkolny we wrześniu ogłosił konkurs na SZABLĘ KOŚCIUSZKOWSKĄ (forma przestrzenna). Zaangażowanie uczniów niezwykle miło zaskoczyło organizatorów. Przygotowanie szabli włączyły się prawdopodobnie nie tylko dzieci, ale też całe rodziny. Techniki i materiały, z których wykonano prace były bardzo różne. Wykorzystano papier, tekturę, drewno, metal i styropian. Komisja, w skład której weszli p. Dorota Matuszewska, p. Iza Filipek i p. Marcin Filipowicz, stanęła przed bardzo trudnym wyborem. Wyniki przedstawiają się następująco: W kategorii klas 0 -III: I miejsce – Julitka Rola kl. III c, II miejsce – Iza Dudzińska kl. III c, Bartosz Michaluk kl. III c III miejsce – Gabriela Golonka kl. 0 a i Maja Tkaczyk kL. III ds Wyróżnienie – Szymon Szajda k. III c W kategorii klas IV – VII: I miejsce – Maria Gryciuk k. VII a II miejsce – podopieczni świetlicy szkolnej III miejsce – Marcelina Małagocka kl. VII b i Natalia Szwaj kl. VII a Wyróżnienie – Dawid Parafiniuk kl. VII a i Rafał Tomkiewicz kl. V b, Jan Trześniewski 5c, Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Konkursu na Szablę Tadeusza Kościuszki.

Podróże najmłodszych

Opublikowano 10-10-2017::Admin

5 października 2017 roku uczniowie klas IB i 3C przenieśli się w baśniowy świat bombek.  Odwiedzili Muzeum Bombki Choinkowej i Fabrykę Bombek w Nowej Dębie, gdzie  podziwiali przepięknie ubrane choinki z różnych części świata i epok oraz setki ręcznie wykonanych bombek o niepowtarzalnych kształtach i kolorach. Niezapomniane wrażenia zapewnił pokaz powstawania i kolorowania bombki oraz samodzielne malowanie własnej, którą potem każdy artysta zabrał do domu. Wszyscy otrzymali w prezencie bombkę
z własnym imieniem. Zwiedzanie muzeum i fabryki bombek przyniosło wiele radości
i niezapomnianych wrażeń, co widać na zdjęciach znajdujących się w naszej galerii.
Tego dnia dzieci zwiedziły także Sandomierz. Podziwiały m.in. Rynek Starego Miasta, gotycki Ratusz, Bramę Opatowską, Zbrojownię, Zamek Królewski, Katedrę. Wędrowały trasą podziemną „Lochy Sandomierskie”, a także płynęli statkiem po Wiśle.
Wszystko ich zachwyciło, ale chyba najbardziej opowieści rycerza oraz możliwość zabawy w Zbrojowni, gdzie mogli przebierać się w stroje rycerskie, dotykać broni i podziwiać narzędzia tortur. Oczywiście to także uwieczniliśmy na zdjęciach.