Konkurs Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

Opublikowano 08-03-2017::Monika Chomicz

Szanowni Państwo

Dnia 24 marca o godz. 1000 w naszej szkole odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, którego współorganizatorem jest Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań”.
Jest to pierwszy tego typu Konkurs w naszym regionie. Do udziału w nim zaprosiliśmy uczniów wszystkich szkół podstawowych powiatu parczewskiego. Chcielibyśmy w ten sposób przypomnieć stare, często zapomniane już piosenki harcerskie, zachęcić wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijać twórczość artystyczną dzieci i młodzieży. Mamy także nadzieję, że Konkurs ten będzie okazją do wspólnej zabawy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia występów młodych artystów. Być może słuchanie piosenek harcerskich będzie okazją do wspomnienia dawnych czasów.

Organizatorzy:

Joanna Haczuk
Monika Chomicz
Anna Markowska

Konkurs na logo Rowerowej Jedynki

Opublikowano 07-03-2017::Admin

Ogłaszamy konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie na projekt logo grupy rowerowej "Rowerowa Jedynka". Praca plastyczna może być wykonana w dowolnej technice. Tematem prac powinien być rower oraz wycieczki rowerowe organizowane przez naszą szkołę. Termin składania prac (p. Marcin Kułak lub w sekretariacie szkoły) - 17 marca 2017 r.

Pliki do pobrania:

..........................................................................................................................................

Regulamin konkursu na logo - Rowerowa Jedynka

Dni otwarte

Opublikowano 07-03-2017::Admin

Ogłoszenie

Dni otwarte z dnia 13 marca 2017 r. (poniedziałek) zostają przeniesione na dzień 20 marca 2017 r. (poniedziałek).
Godziny pozostają bez zmian.

Tak się bawi kl IIa i III a

Opublikowano 01-03-2017::Małgorzata Kopińska

Dnia 23.II.2017r w naszej szkole odbył się kolejny bal karnawałowy. Tym razem bawiły się dwie klasy: klasa II a i klasa III a. Już od rannych godzin, widać było, że coś się święci. Korytarzami szkolnymi przemykali Batman i Spiderman, widziano kotka, wróżki,smoki, tygrysy i najprawdziwsze księżniczki!!! Dzieci bawiły się przy skocznej muzyce. Wiele uśmiechu wywołały konkurencje przygotowane przez wychowawcę, m.in. taniec z balonami, gorące krzesła, itp. Całej zabawie towarzyszył słodki poczęstunek „ tłusto – czwartkowy”, przygotowany przez rodziców.
  Tak, dzień ten był naprawdę udany i niezwykły, z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich na długo.

M. Kopińska
E. Brzozowska

II etap konkursu "Mistrz komputera"

Opublikowano 24-02-2017::Admin

21.02.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA". 99 uczniów z 54 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało test z pytaniami otwartymi. Wśród nich naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie: Kacper Dybała z klasy VIb oraz Kacper Bojko z klasy Va. Do trzeciego etapu kwalifikowało się 36 uczniów. Wśród nich jest ... Kacper Dybała. Gratulujemy!!! A teraz trzymamy kciuki za wysokie miejsce w III etapie, który odbędzie się 22 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie!

Marcin Kułak