Mały Konkurs Recytatorski 2014

Opublikowano 25-04-2014::Admin
Dnia 23 kwietnia 2014 r. odbyły się szkolne Eliminacje XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego, ogłoszonego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W tym roku wzięła w nim rekordowa liczba sześćdziesięciu uczniów z klas I - VI.
Jury w składzie: Bożena Drabik, Danuta Szyprowska, Agnieszka Kasperczuk i Małgorzata Kopińska wtypowało do kolejnego etapu następujących uczniów:

1. Zofia Jedlińska kl. Ia
2. Maja Domańska kl. Ia
3. Ksenia Howorus kl. Ic
4. Kinga Wróblewska kl. Ic
5. Roksana Zdunek kl. Ic
6. Dorota Filipek kl. IVa
7. Justyna Filipek kl. IVa
8. Michał Suchodolski kl. Va
9. Elwira Stajniak kl. VIa
10. Aleksandra Saweczko kl. VIb
11. Anna Kozłowska kl. VIb

Do etapu powiatowego, który odbył się 8 maja 2014 r. zawalifikowały się: Zosia Jedlińska, Roksana Zdunek, Aleksandra Saweczko i Anna Kozłowska. recytacja Ani zachwyciła komisję i uczennica ta będzie reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkim Koncercie Laureatów, który odbędzie się 4 - 5 czerwca 2014 r. w Lublinie. Gratulujemy!!!

Izabela Filipek

Wesołego Alleluja!

Opublikowano 18-04-2014::Admin

OGŁOSZENIE !!!

Opublikowano 15-04-2014::Admin

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Parczewie
planuje zorganizowanie w szkole gabinetu stomatologicznego.
Zainteresowanych prosi o kontakt telefoniczny bądź osobisty.

Kolekcja aparatów fotograficznych

Opublikowano 07-04-2014::Admin

Zwracam się z ogromną prośbą do społeczności naszej szkoły o wsparcie koła fotograficznego. Apeluję do uczniów oraz rodziców, którzy być może posiadają jeszcze stare, zapomniane i  niepotrzebne aparaty fotograficzne, aby wypożyczyli lub jeśli mogą podarowali szkole takowe eksponaty. Kompletowana jest na bieżąco mini wystawa aparatów fotograficznych minonego stulecia oraz najnowszych maszyn. Do tej pory udało nam się zgromadzić takie modele aparatów jak: Zenit, Smiena, Vilia, Elikon, Fuji, Minolta, Polaroid, Olympus. Dziękujemy uczniom i rodzicom za podarowanie i wypożyczenie tych eksponatów.

Jeśli posiadasz niepotrzebnego Druha, Fieda, Zenita lub inny model aparatu fotograficznego - chętnie przyjmiemy go do naszej kolekcji szkolnej.
Może być uszkodzony.

Zapraszamy oczywiście do naszej GALERII.

Marcin Kułak

Zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy I

Opublikowano 07-04-2014::Admin

Zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy I

Szkoły Podstawowej Nr 1 w Parczewie

Zapisy i przyjmowanie wniosków i zgłoszeń

do oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej Nr 1 w Parczewie:

w dniach od 20 marca 2014 r. do 15 kwietnia 2014 r.

Dokumenty wymagane przy zapisaniu dziecka do oddziału przedszkolnego:

1. dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Parczew:

- karta zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego,

2. dzieci zamieszkałe poza terenem Gminy Parczew:

- wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego,

- oświadczenia, zaświadczenia lub inne dokumenty potwierdzające kryteria przyjęć  wymienione w pkt. 2  wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.

Dokumenty wymagane przy zapisaniu dziecka do klasy pierwszej:

1. dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Parczewie:

- karta zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej,

2. dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej Nr 1 w Parczewie:

- wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej,

- oświadczenia potwierdzające kryteria przyjęć wymienione w pkt. 2 wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej.

W chwili składania wniosku lub zgłoszenia w sekretariacie szkoły rodzice/ prawni opiekunowie zobowiązani są do przedstawienia dokumentów poświadczających poprawność wpisanych danych: dowód osobisty, odpis aktu urodzenia, poświadczenie stałego zameldowania (jeżeli jest inny niż w dowodzie osobistym rodzica/ opiekuna prawnego).