kuuuuukuuuuuuuuuuu dddddddddddddd ffffffffff
To jest is an example of a HTML caption with a link.
Aktualności
<< poprzedni  następny >>

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia ...

Opublikowano 23-12-2015::Admin

 

 

Wesołych, "śnieżnych" blink1.gif  i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2016 Roku wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową życzy administrator smile.gif

Komentarze 0

Andrzejki w klasach 0-3

Opublikowano 14-12-2015::Admin

27 listopada 2015 roku zgodnie z tradycją odbyły się wróżby andrzejkowe. Kto chciał poznać swoją przyszłość, mógł to zrobić w małej salce ćwiczeń oraz w salach 28 i 40. W nastrojowej salce ćwiczeń uczennice z aktywu bibliotecznego, przebrane w stroje wróżek i cyganek, przy pomocy magicznych gadżetów opowiadały, co nas spotka w najbliższych dniach, miesiącach i latach. Młodsze dzieci z klasy II a i II c również zapragnęły przepowiadać przyszłość i zorganizowały dzień wróżenia w klasach 0-III. Największą popularnością cieszyły się ciasteczka z wróżbą, a także magiczne kubeczki, serca z imionami i wiele, wiele innych.  Andrzejki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyły tłumy uczniów i nauczycieli.

Ewa Brzozowska

Izabela Filipek

Komentarze 0

Podziękowania

Opublikowano 19-11-2015::Admin

Składamy serdeczne podziekowania Panu Krzysztofowi Barejsza, właścicielowi firmy VERTAL z Białej Podlaskiej, za wyposażenie sali lekcyjnej w rolety.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Szkoły Podstawowej Nr 1 w Parczewie

Komentarze 0

Multimedialna lekcja filmowa

Opublikowano 16-11-2015::Admin

Dnia 13 listopada klasy 2a, 2ds, 3a,3b i 3c wyjechały do Radzynia Podlaskiego na lekcję o muzyce i dźwięku. Po krótkiej podróży dotarliśmy do zabytkowej oranżerii będącej elementem kompleksu pałacowo – parkowego w Radzyniu Podlaskim. Lekcja filmowa rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej, która przybliżyła uczniom historię kina ( pierwsze filmy i pierwsze animacje ). Następnie pokazano jak zmieniała się jakość dźwięku. Dzieci  poznały dźwięk mono i stereo. Później opowiadano o muzyce, piosence  przewodniej i finałowej. Były też różne zagadki dźwiękowe. Celowo pozamieniano  dźwięki w filmie, a uczniowie  musieli to usłyszeć i odgadnąć.
Po tej części lekcji nastąpiła projekcja filmu „Przygoda w Paryżu”, który bardzo zaciekawił, rozśmieszył, a nawet rozczulił dzieci.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Mimo, że był to piątek 13-tego wyjazd był udany! Nawet pogoda dopisała!!!

Ewa Brzozowska

Anna Markowska

Komentarze 0

Uczniowie dbają o groby bohaterów

Opublikowano 13-11-2015::Admin

Nauczyciele w Szkole Podstawowej nr 1 w Parczewie dbają oto, aby dzieci i młodzież pamiętały o przeszłości. Tradycją jest, że przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie z opiekunami porządkują groby, sprzątają alejki, zapalają znicze i składają kwiaty na grobach żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Miejsca te znajdują się na cmentarzu parafialnym oraz w parku przy ulicy 11 Listopada i Parkowej. Uczniowie klas II„a”, V„a” i V„c” pod opieką wychowawców odwiedzają i zajmują się miejscami pamięci narodowej nie tylko przed listopadowym świętem, ale przez cały rok. Młodych ludzi nie trzeba przekonywać, chętnie kontynuują tę piękną tradycję.
Dla dzieci jest to lekcja historii „na żywo”.

Ewa Brzozowska

Beata Bartnicka - Prokopiuk

Komentarze 0

<< poprzedni  następny >>