Pierwsza pomoc przedlekarska - warsztaty klas IV - VI

Opublikowano 04-04-2014::Admin

Wzorem klas młodszych dzisiejszego dnia do warsztatów z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej przystąpiły klasy IV - VI. Zajęcia były prowadzone przez studentów ratownictwa medycznego Państwowej Szkoły Wyższej  im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Zajęcia były podzielone na trzy części dla klas IV, V i VI.

Szkolenie rozpoczęło się od części teoretycznej, na której prowadzący omówił szczegółowo program zajęć oraz podstawy udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po zjęciach teoretycznych nasi uczniowie bardzo chętnie przystąpili do części praktycznej, początkowo z udziałem instruktorów, a następnie we własnych grupach. Dzieci trenowały układanie rannego w pozycji bocznej ustalonej, opatrywanie urazów oraz resuscytację krążeniowo - oddechową z wykorzystaniem fantomów.

Zapraszamy oczywiście do naszej GALERII.

Sprawdzian Kompetencji klas VI 2014

Opublikowano 01-04-2014::Admin

Kolejny sprawdzian kompetencji klas szóstych za nami. Teraz czekamy, a właściwie szóstoklasiści czekają na wyniki wiec w międzyczasie mozna podpatrzeć w Galerii co działo się na sali gimnastycznej bezpośrednio przed rozpoczęciem pisania.

Wiosenna Giełda Talentów i nie tylko ...

Opublikowano 25-03-2014::Admin

Pierwszy Dzień Wiosny upłynął w "Jedynce" pod znakiem klucza wiolinowego. Muzycznie  rozpoczął ten dzień  zespół Limbos, prezentując kolejny ciekawy zestaw polskich i światowych przebojów wokalno - instrumentalnych. Następnie po półgodzinnej przerwie rozpoczęła się oczekiwana od dawna Wiosenna Giełda Talentów. Reprezentacje klas IV - VI zaprezentowały wykonania wokalno - taneczne współczesnych hitów muzycznych. Intensywność i zaangażowanie dzieci dały bardzo pozytywne efekty. Choregografia, scenografia i oczywiście przygotowanie wokalne stały na wysokim poziomie.

Więcej zobaczycie w naszej GALERII smile.gif

Test

Opublikowano 22-03-2014::Admin

Imie

Nazwisko

Rok ukonczenia szkoly

?>

Pierwsza pomoc przedlekarska - warsztaty klas I - III

Opublikowano 13-03-2014::Admin

10 oraz 12 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszek pomocy. Gościliśmy bowiem studentów z Katedry Zdrowia i Ratownictwa z Białej Podlaskiej, którzy w ciekawy i przystępny sposób przybliżyli dzieciom ten temat.

Na poczatku zajęć dzieci oglądały slajdy dotyczące różnych nieszczęśliwych wypadków, które jasnym i prostym językiem komentowała jedna ze studentek.

Nauczyły się jak postępować w przypadku omdlenia, zadławienia, oparzenia czy skaleczenia. Następnie wykonywały ćwiczenia praktyczne. Ta część zajęć podobała się najbardziej. Bandażowali sobie ręce, nogi i głowy, układali siebie wzajemnie w bezpiecznej, bocznej pozycji oraz wykonywali wdechy i uciśnięcia klatki piersiowej na fantomach. W szkoleniu wzięło udział około 170 uczniów klas I - III.

Mamy nadzieję, że zajęcia z I pomocy pokonały u dzieci strach przed wypadkiem i uświadomiły jak ważna jest szybka reakcja i pomoc oraz zachowanie tzw. "zimnej krwi".

A. Markowska

E. Brzozowska