Darmowe narzędzia do tworzenia stron WWW.

Opublikowano 06-02-2014::Admin

Jeśli chcecie popróbować swoich sił w tworzeniu stron internetowych, możecie to zrobić np. programem Website X5. Jest to oprogramowanie pozwalające stworzyć własną witrynę WWW przy minimalnej wiedzy z zakresu programowania w języku HTML. Dostępna jest wersja darmowa, dzieki której można rozpocząć przygodę z programowaniem WWW. Oczywiście, osoby posiadające rozleglejszą wiedzę odnośnie języka HTML mogą znacznie poszerzyć atrakcyjność i funkcjonalność własnego projektu. Program umożliwia też bezpośrednie publikowanie zmian na serwerze udostępniającym naszą stronę. W/w program komputerowy wykorzystujemy na zajęciach koła informatycznego.

Konkurs informatyczny Simba 3D L.O.G.O.

Opublikowano 25-01-2014::Admin

Zapraszamy do udziału uczniów naszej szkoły w konkursie informatycznym organizowanym przez firmę ERISOFTWARE. Jest to jego trzecia odsłona. Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć program w języku Simba 3D LOGO dotyczący jednego z czterech tematów:

1. 1. Polskie góry
  2. 2. XXI wiek czy MineCraft?
  3. 3. Polskie zabytki z klocków
  4. 4. Sport

Termin składanie prac - 31 marca 2014 r. Szczegóły konkursu na stronie www.konkurs.erisoftware.pl. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody: Samsung Galaxy Tab 3, tablet, iPod Shuffle lub tablet. Pytania i zgłoszenia: p. Marcin Kułak.

Ogólnopolski konkurs informatyczny Simba 3D LOGO organizowany przez firmę ERI Software

Zabawa choinkowa 2014

Opublikowano 12-01-2014::Admin

Kolejny bal karnawałowy za nami, kolejna zabawa choinkowa i rozdane prezenty od Świętego Mikołaja. 11 stycznia 2014 r. o godzinie 11.30 rozpoczęła się zabawa choinkowa dla klas 0-3. Tradycyjnie niedługo po rozpoczęciu pojawił sie oczekiwany przez wszystkich Gość, czyli Święty Mikołaj. Po krótkim tańcu pierwsza z "zerówek" udała się z Mikołajem po prezenty oraz pamiątkowe fotografie. W międzyczasie umiejętności wokalne zaprezentowały dziewczęta z "Czadowego tria" oraz taniec w wykonaniu klasy I p. Anny Markowskiej. Godzina 14.30 to początek zabawy klas 4 - 6. W miarę upływu czasu i zmroku na sali zabawa rozkręcała sie na dobre. Zresztą zobaczcie sami ... w naszej galerii smile.gif

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia ...

Opublikowano 21-12-2013::Admin

Wesołych, śnieżnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2014 Roku wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową życzy administrator smile.gif

Jasełka i próbny test kompetencji

Opublikowano 20-12-2013::Admin

Tradycyjnie przed przerwą świąteczną cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej podczas jasełek przygotowanych przez klasę VIc. Oryginalna inscenizacja bardzo spodobała się wszystkim oglądającym, ktrórzy na koniec nagrodzili występujących gromkimi brawami. Po jasełkach głos zabrał dyrektor szkoły p. Jarosław Pastor składając uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Po jasełkach przyszedł czas na próbny test kompetencji klas szóstych. Uczniowie pisali godzinny sprawdzian w salach lekcyjnych. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki! Kolejny próbny test kompetencji w styczniu smile.gif

Zapraszamy do GALERII