II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Opublikowano 23-11-2013::Admin

II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

„Niepodległa, niepokorna”, „Biały krzyż”, „Nie żałujcie serca dziewczyny” i inne piosenki żołnierskiej i patriotyczne mogliśmy usłyszeć w piątek 22 listopada br. w naszej szkole podczas II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

Głównym celem Konkursu było promowanie, popularyzowanie i przypominanie o tym, że nasze polskie pieśni i piosenki żołnierskie i patriotyczne są najpiękniejsze.

Nad  prawidłowym przebiegiem imprezy oraz oceną talentu i umiejętności wokalnych młodych artystów czuwało jury w składzie: przewodniczący – Jadwiga Ogłozińska z Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji,  członkowie: Joanna Filipek z Parczewskiego Domu Kultury, Joanna Chaczuk – wychowawca świetlicy w naszej szkole.

Po występach wszystkich uczestników jury wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I – III oraz kl. IV – VI. Wyniki przedstawiają się następująco:

kategoria młodsza (kl.I – III) :

• I miejsce  –     Wanessa Lato, uczennica kl. II Szkoły Podstawowej w Brzostówce
  • II miejsce  –     Gabriela Przekorzyńska z kl.III Szkoły Podstawowej w Przewłoce.

kategoria starsza (kl.IV – VI) :

• I miejsce  –     Ewa Dzyr z kl. IV Szkoły Podstawowej w Gęsi
    Dominik Okrasiński z kl. VI Szkoły Podstawowej w Gródku Szlacheckim.
  • II miejsce  – Julia Ciok – kl. V Szkoły Podstawowa w Rudnie
    Milena Raczyńska – kl. V Szkoły Podstawowej w Gródku Szlacheckim
  • III miejsce:     Emilia Chilimoniuk – kl.V Szkoły Podstawowej w Jabłoniu
    Monika Izdebska – kl.V Szkoły Podstawowej w Uhninie
    zespół woklany w składzie: Oliwia Chrustowska, Anna Czarnacka – uczennice kl. IV Szkoły Podstawowej Nr 2 w Parczewie

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Gościem specjalnym Konkursu byli przedstawiciele Kombatantów z parczewskiego oddziału Związku Kombatantów Rzeczypospolitej. Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w Konkursie, nauczycielom za przygotowanie młodych wykonawców, a także wszystkim sponsorom, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasze działania, a mianowicie:

• p. Januszowi Trynieckiemu – kierownikowi Referatu Promocji i Rozwoju parczewskiego Urzędu Miejskiego
  • p. Janinie Sidor z firmy Alma
  • p. Janowi Wołowikowi – dyrektorowi parczewskiego oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej
  • p. Pawłowi Gołackiemu z firmy Pag – Studio
  • p. Czarnackim z PPH Centala Nasienna w Parczewie
  • p. Wróblewskim z hurtowni Biurex

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach zainteresowanie piosenką żołnierską i patriotyczną będzie równie duże.

M. Chomicz

Elektroodpowiedzialni - dbamy o czystość naszej Planety

Opublikowano 19-11-2013::Admin

Dbałość o czystość naszej Planety to teraz najważniejsza sprawa wszystkich jej mieszkańców.
Wszyscy powinniśmy dbać o nasze otoczenie, w tym celu wychowankowie świetlicy wzięli czynny udział w warsztatach przeprowadzonych przez ....... pod hasłem "Elektroodpowiedzialni".
Wykonali też wystawę prac wykonanych z surowców wtórnych, aby pokazać rodzicom, kolegom i koleżankom jak wielokrotnie możemy wykorzystać większość materiałów.

M. Kopińska

Program profilaktyczny "Trzymaj formę"

Opublikowano 14-11-2013::Admin

W ramach programu profilaktycznego "Trzymaj formę" uczniowie uczestniczyli w zajęciach promujących higienę osobistą, ucząc się konieczności wykonywania podstawowych, codziennych czynności higienicznych.

Konkurs "Mój las"

Opublikowano 10-11-2013::Admin

Wychowankowie świetlicy uczestniczą również w zajęciach koła LOP. Na zajęciach koła powstają prace o tematyce przyrodniczej, które wykorzystujemy do dekoracji świetlicy.

Wzieliśmy również udział w konkursie wojewódzkim pt. "Mój las" - uczniowie samodzielnie wykonalialbumy w oparciu o obserwację zwierząt i roślin widywanych w odwiedzanych przez nich lasach.

Czekamy na ogłoszenie wyników.

Zapraszamy do GALERII smile.gif

Opublikowano 08-11-2013::Admin

Galeria naszej witryny została zaktualizowana o fotografie z uroczystości oraz imprez, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym. Zapraszamy i życzymy miłego oglądania smile.gif