Od początku września 2022 roku klasa 3B realizuje ciekawe zajęcia, wykorzystując pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na lekcjach informatyki oraz koła informatycznego z elementami robotyki uczniowie posługują się zestawami klocków Lego Education, robotami Photon, tabletami. Poznają również zasadę działania drukarki 3D. Dzięki połączeniu zakupionego sprzętu i oprogramowania oraz języka kodowania dzieci nie tylko uczestniczą w ciekawych zajęciach edukacyjnych, które są początkiem nauki robotyki, ale przede wszystkim uczą się kreatywnego myślenia i projektowania. Są równocześnie okazją do świetnej zabawy. W ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 3B wykorzystują także zakupione akcesoria plastyczne i techniczne. Korzystają z nich na zajęciach kształtujących kreatywność oraz edukacji plastycznej i technicznej. Poprzez zastosowanie różnorodnych technik plastycznych i materiałów uczniowie mają możliwość nie tylko tworzenia ciekawych prac, ale rozwoju wyobraźni i wrażliwości estetycznej, inicjatywy w działaniu, rozwoju manualnego i motorycznego oraz równowagi emocjonalnej. Wszystkie powyższe działania mogliśmy udokumentować za pomocą zakupionego w ramach projektu sprzętu fotograficznego.