Narodowe Święto Niepodległości w świetlicy dotyczyło zapoznania z symbolami narodowymi, wyjaśnienia znaczenia święta oraz wykonania pięknych prac plastycznych. W kolejnym tygodniu poznawaliśmy historię miasta i zabytki naszej małej Ojczyzny- Parczewa oraz ilustrowaliśmy najbardziej charakterystyczne miejsca w naszym mieście. Listopad to także przypomnienie zasad zdrowego odżywiania, wpływu pogody na nasz ubiór oraz podkreślanie znaczenia sportu dla zdrowia. W ramach zajęć świetlicowych prowadzone były zajęcia ruchowe i muzyczne na salce lustrzanej oraz zajęcia rozwijające kreatywność i zainteresowania uczniów- Kółko Plastyczne Jedyneczki. W ramach zajęć z Programu Laboratoria Przyszłości odwiedziliśmy salę kreatywności, w której powodzeniem wśród naszych wychowanków cieszyły się zestawy kreatywne klocków Lego. Radośnie i twórczo spędzaliśmy także Dzień Misia, w którym nie tylko przynieśliśmy własne maskotki, ale także samodzielnie wykonaliśmy ich rysunkowe podobizny. W ostatnim tygodniu miesiąca poznawaliśmy Andrzejkowe zwyczaje ludowe, tworzyliśmy rekwizyty do wróżb oraz bawiliśmy się wspólnie z zaproszonymi dziećmi z oddziałów przedszkolnych. Listopad zakończyliśmy „anielsko”, biorąc udział w konkursie tematycznym i tworząc niezwykłe prace na gazetkę świetlicową.