6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, zachęcaliśmy wychowanków do wyrażania radości i podkreślaliśmy znaczenie optymistycznego podejścia do życia. W miesiącu październiku nie zabrakło zajęć związanych z Dniem Edukacji Narodowej, podczas których utrwalaliśmy wiadomości z historii dotyczących DEN oraz wyrażaliśmy się twórczo na ten temat. Omawialiśmy Złotą Polską Jesień- powstały bardzo ciekawe prace plastyczne na ten temat. Październik to także miesiąc dobroci dla zwierząt. Corocznie współpracujemy z wolontariatem – zbieramy karmę dla schroniska dla zwierząt. W ramach zajęć świetlicowych prowadzone były zajęcia ruchowe i muzyczne oraz zajęcia rozwijające kreatywność i zainteresowania uczniów- Kółko Plastyczne Jedyneczki. Materiały i narzędzia wykorzystywane podczas pracy służyły również do przygotowania uczniów do konkursów plastycznych np. „”Tęczowy kalendarz”, "Bajki słowiańskie", ”Niepodległa”. Działania świetlicowe zakończyły zajęcia związane z „Listopadową zadumą”, których ukoronowaniem była praca plastyczna pt. „Zaduszkowe płomyki”.