Dnia 12.06.2023 r. czworo uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem gościło w Lasach Państwowych Nadleśnictwa Lubelskiego -Nadleśnictwie Lubartów ”Kwaterze Myśliwskiej Stary Tartak”, gdzie miało miejsce podsumowanie etapu regionalnego XXXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu pod hasłem „Mój Las” organizowanego przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie, Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Lublinie oraz Nadleśnictwo Lubartów – Kwatera Myśliwska Stary Tartak. Uroczystość rozpoczęła część oficjalna z przemówieniami zaproszonych gości i odczytaniem protokołu Okręgowego Sądu Konkursowego Mój Las”, podczas której odbyło się wręczanie dyplomów, nagród i wyróżnień uczniom oraz podziękowań nauczycielom przygotowującym uczniów.

Sukcesy SP1 Parczew:

1. Alicja Sielska kl. IIIb zdobyła I MIEJSCE w konkursie dla kl. I-III szkół podstawowych pod hasłem „Moja wycieczka do lasu”,

2. Maja Turek kl. IVb zdobyła I MIEJSCE w konkursie dla kl. IV-VI szkół podstawowych pod hasłem „Leśna spiżarnia- jak z niej korzystać”,

3. Lena Howorus IIb zdobyła II MIEJSCE w konkursie dla kl. I-III szkół podstawowych pod hasłem „Moja wycieczka do lasu”,

4. Hanna Lidak IIIa zdobyła WYRÓŻNIENIE w Konkursie dla kl. I-III szkół podstawowych pod hasłem „Moja wycieczka do lasu”.

Na szczebel regionalny zakwalifikowały się prace następujących uczennic: Alicji Sielskiej i Mai Turek. Gratulujemy!

Po części oficjalnej był czas na konkursy przyrodniczo- leśne i poczęstunek. Kosztowaliśmy własnoręcznie upieczonych kiełbasek, tradycyjnej grochówki i tarty truskawkowej. Wróciliśmy do szkoły spełnieni artystycznie, z koszem nagród i wyróżnień, radośni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Dziękujemy Organizatorom za serdeczne przyjęcie, Nadleśnictwie Parczew za umożliwienie transportu i już dziś zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Mój Las 2024”